Зараз вже мало хто пам’ятає якими були перші смартфони. А я пам’ятаю. І навіть був власником одного з них. Це був незрівнянний Sony-Ericsson R380. Керований ОС Symbian, якою володіли Sony-Ericsson разом з Nokia, цей дуже витончений зовні телефон був одним з перших в світі смартфонів з сенсорним екраном.

До них існували КПК, за якими багато хто до цих пір ностальгують, хоча їх повністю замінили сучасні смартфони, але вони були набагато більших розмірів, ваги і коштували значно більше.

Nokia теж не відставала в спробах мініатюзувати надолонники і Nokia 9000 – яскравий тому приклад. Дизайн з відкидною передньою панеллю, під якою виявлялася повноцінна QWERTY-клавіатура, а екран розташовувався на її зворотному боці, був спробою створити кишенькові ноутбуки.

Ідея після розвинулася в покоління нетбуків, а розвиток смартфонів пішло іншим шляхом. Перемогли пристрою з цифровою клавіатурою і невеликими екранами, поки не настала епоха повноекранних девайсів, але це була вже зовсім інша історія.

І ось, через двадцять років, раптом стали з’являтися гібридні пристрої, що дуже нагадують колишні досягнення інженерів-електронників.

Наприклад, Cosmo Communicator. Це гібридне створення було представлено наприкінці минулого року і, незважаючи на багато факторів, в числі яких значний цінник, підкорює серця все більшої кількості фріків.

Зовні Cosmo виглядає як товстий смартфон середніх розмірів. Діагональ його корпуса становить 6,3 дюйма. Під кришкою знаходиться шестидюймовий екран з роздільною здатністю 2160х1080 точок. Пристрій має повноцінну QWERTY-клавіатуру і в розкладеному стані нагадує мініатюрний ноутбук, чим, по суті, і є.
Однак, на зовнішній стороні верхньої панелі знаходиться сенсор відбитків пальців, фізична кнопка управління і AMOLED дисплей розмірів 2 дюйма по діагоналі. На ньому відображаються оповіщення, час і особа, що телефонує.

Побудовано пристрій на платформі Mediatek P70. Можливості процесора підтримуються 6 ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ вбудованої з можливістю розширення. Графічний чіп Mali G72 MP3 забезпечує відображення графіки і відео, а також плавність інтерфейсу.
Про останній можна багато чого сказати, тому що Cosmo – мультисистемний пристрій. Він може працювати на ОС Android 9, і кількох деривативах Linux. Причому, як заявляють розробники, системи ці можуть працювати одночасно, що викликає сумніви, оскільки для повноцінної роботи системи потрібен повний контроль над мікрокомандами “залізної” частини, а це можливо лише при перезавантаженні.

Бездротові протоколи, підтримувані гібридом, представлені Wi-Fi, Bluetooth, GPS і NFC.
Акумулятор ємністю 4400 мАг забезпечує працездатність Cosmo протягом доби.

Комунікатор отримав хороші відгуки бекерів на краудфандінгових платформах і зібрав набагато більше необхідної суми. Кажуть, що перші зразки пристрою можна очікувати в травні. Чи піде він в широку серію або залишиться розвагою для гиків – невідомо. Тим більше, що ціна Cosmo на рівні збору коштів становить близько 850 доларів. У продажу він буде коштувати не менше 1000, як прогнозують оглядачі.
Чи хотіли б повернутися в минуле з таким пристроєм?