Зараз вже мало хто пам’ятає якими були перші смартфони. А я пам’ятаю. І навіть був власником одного з них. Це був незрівнянний Sony-Ericsson R380. Керований ОС Symbian, якою володіли Sony-Ericsson разом з Nokia, цей дуже витончений зовні телефон був одним з перших в світі смартфонів з сенсорним екраном.

незрівнянний Sony-Ericsson R380
незрівнянний Sony-Ericsson R380

До них існували КПК, за якими багато хто до цих пір ностальгують, хоча їх повністю замінили сучасні смартфони, але вони були набагато більших розмірів, ваги і коштували значно більше.

 незрівнянний Sony-Ericsson R380
незрівнянний Sony-Ericsson R380

Nokia теж не відставала в спробах мініатюзувати надолонники і Nokia 9000 – яскравий тому приклад. Дизайн з відкидною передньою панеллю, під якою виявлялася повноцінна QWERTY-клавіатура, а екран розташовувався на її зворотному боці, був спробою створити кишенькові ноутбуки.

Nokia 9000
Nokia 9000

Ідея після розвинулася в покоління нетбуків, а розвиток смартфонів пішло іншим шляхом. Перемогли пристрою з цифровою клавіатурою і невеликими екранами, поки не настала епоха повноекранних девайсів, але це була вже зовсім інша історія.

Hewlett Packard 700 LX
Hewlett Packard 700 LX

І ось, через двадцять років, раптом стали з’являтися гібридні пристрої, що дуже нагадують колишні досягнення інженерів-електронників.

Cosmo Communicator
Cosmo Communicator

Наприклад, Cosmo Communicator. Це гібридне створення було представлено наприкінці минулого року і, незважаючи на багато факторів, в числі яких значний цінник, підкорює серця все більшої кількості фріків.

Cosmo Communicator
Cosmo Communicator

Зовні Cosmo виглядає як товстий смартфон середніх розмірів. Діагональ його корпуса становить 6,3 дюйма. Під кришкою знаходиться шестидюймовий екран з роздільною здатністю 2160х1080 точок. Пристрій має повноцінну QWERTY-клавіатуру і в розкладеному стані нагадує мініатюрний ноутбук, чим, по суті, і є.

Однак, на зовнішній стороні верхньої панелі знаходиться сенсор відбитків пальців, фізична кнопка управління і AMOLED дисплей розмірів 2 дюйма по діагоналі. На ньому відображаються оповіщення, час і особа, що телефонує.

Зовні Cosmo виглядає як товстий смартфон середніх розмірів.
Зовні Cosmo виглядає як товстий смартфон середніх розмірів.

Побудовано пристрій на платформі Mediatek P70. Можливості процесора підтримуються 6 ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ вбудованої з можливістю розширення. Графічний чіп Mali G72 MP3 забезпечує відображення графіки і відео, а також плавність інтерфейсу.

Про останній можна багато чого сказати, тому що Cosmo – мультисистемний пристрій. Він може працювати на ОС Android 9, і кількох деривативах Linux. Причому, як заявляють розробники, системи ці можуть працювати одночасно, що викликає сумніви, оскільки для повноцінної роботи системи потрібен повний контроль над мікрокомандами “залізної” частини, а це можливо лише при перезавантаженні.

Cosmo - мультисистемний пристрій
Cosmo – мультисистемний пристрій

Бездротові протоколи, підтримувані гібридом, представлені Wi-Fi, Bluetooth, GPS і NFC.
Акумулятор ємністю 4400 мАг забезпечує працездатність Cosmo протягом доби.

Комунікатор отримав хороші відгуки бекерів на краудфандінгових платформах і зібрав набагато більше необхідної суми. Кажуть, що перші зразки пристрою можна очікувати в травні. Чи піде він в широку серію або залишиться розвагою для гиків – невідомо. Тим більше, що ціна Cosmo на рівні збору коштів становить близько 850 доларів. У продажу він буде коштувати не менше 1000, як прогнозують оглядачі.

Чи хотіли б повернутися в минуле з таким пристроєм?