Хоча після того, як великі компанії поглинають не лише маленькі, а такі ж великі, ми мало чому дивуємося, сьогоднішня новина дещо збентежила всіх мешканців ігрового світу.

Компанія Microsoft, що має неабиякий ігровий підрозділ, що займається менеджментов ігор для ПК та приставки XBox, придбала компанію Zenimax Media. Широкому загалу користувачів це мало про що говорить, і назву Zenimax знають лише шанувальники серії The Elder Scrolls, тому що вона з’являлася у вступних титрах ігор Oblivion та TES Online.

Але саме їм належать компанії, що виробляли і роблять і зараз найвідоміші ігри на цій планеті. Це студії Bethesda Softworks, id Software, Arcane та інші.

На їх рахунку такі шедеври, як Doom, Quake, Wolfenstein, Morrowind, Oblivion, Skyrim, Fallout, Dishonored, Prey, та багато інших ігор, назви яких одразу отримують відклик кожного геймерського серця.

Тепер весь цей паноптикум переїжджає під крило редмондського гіганта. Що трапляється при таких масштабних поглинаннях, ми бачимо на прикладі Диснею. Чи не зробить Майкрософт з визнаним спадком людства те, що зробив Мікі Маус з “Зоряними війнами”?

Насправді, справа, звісно, у грошах. У дуже великих грошах. Поглинаючи виробників контенту, Microsoft намагається зробити для своєї приставки ексклюзивний ігровий майданчик. А оскільки об’єктом великої уваги для софтверного гіганта є і персональні комп’ютери, і цей ринок компанія залишати без нагляду не бажає.

Як кажуть, ціна угоди складає 7,5 мільярдів доларів, що є рекордом для ігрової індустрії. Це є прямим ударом по Sony з її хабом ігор для Play Station. Якщо Microsoft отримає ексклюзив на всі бренди, що отримає разом з Zenimax, японским магнатам доведеться вигадувати щось у відповідь, можливо, створювати нових виробників контенту.

Це все побачимо у майбутньому, але перша думка після шоку від новини – про те, що конкуренція між великими ігроками на ринку ігор призводить лише до покращень для гравців. Якщо, звісно, не починається закриття проектів. Але всі придбані редмондцями ігри – це курки, що несуть золоті яйця навіть через сорок років після виходу. Тому вони повинні тільки розвиватися.

Треба протерти від пилу свій серійник від TESO. Хто знає, може саме на цю велику онлайн гру чекають найрадікальніші зміни. І може ми всеж-таки побачимо The Elder Scrolls 6 не “наприкінці часів”, а, наприклад, наступного року.