Несподіваний лист

Я, як і мільйони користувачів Google, отримав лист з заявою про те, що популярний сервіс Google Play Music припиняє своє існування.

Особисто для мене Гугл Мьюзік був сервісом, де можна було за невелику ціну купувати легальну музику. Таким чином я міг слухати всі музикальні новинки, і ті, що подобалися, купувати і зберігати на свої пристрої.

Потім я вибрав для цих цілей Deezer, але на акаунті у Мьюзік лишилося багато треків.

Звичайно, лист мене стурбував і примусив приділити увагу іншому сервісу: Youtube Music, який повинен стати наступником Google Music.

Що пропонує Youtube?

 Сервіс Youtube Music має дещо схожий з попередником інтерфейс. Перша сторінка пропонує нам музику, засновану на історії прослуховувань у Google Music. Далі – вітрина нових релізів, порядок яких теж заснований на попередньому виборі користувача.

Також на головній сторінці є різні рейтинги та топи медіа-продуктів, збірки композицій за жанром, настроєм та поточним місцем перебування слухача, та часом.

головна сторінка Youtube Music
головна сторінка Youtube Music

Також є швидкий доступ до вибраних композицій та кліпів.

Сторінка «Навігатор» зараз пропонує лише новинки, вибір музики за жанром та нові кліпи.

З часом проект буде розвиватися і ми напевне побачимо там і новини, і підкасти, і багато іншого.

Є окрема сторінка «Бібліотека», де розташовані композиції, що були придбані користувачем. Їх можна фільтрувати за назвою, датою, виконавцем та альбомом.

Звісно, є всеосяжний пошук, це ж Гугль 😊

На сторінці виконавця є список треків, альбомів, схожих артистів. Всі альбоми і треки можна додати до «радіостанції» цього автора, де вони будуть грати за законами шаффла і перемішані з творами схожих виконавців.

сторінка виконавця на Youtube Music
сторінка виконавця на Youtube Music

Пісням можна ставити лайки чи дизлайки (несподівана сміливість від Google), на основі яких будуть формуватися рейтинги. Можна додати композицію до улюблених, до плейлистів, до бібліотеки, а також поділитися у соцмережах. Посилання для шерінгу виглядає як стандартне посилання Youtube.

операції з композицією у Youtube Music
операції з композицією у Youtube Music

На Фейсбуці, наприклад, результат шерінгу виглядає так:

Як виглядає шерінг композиції з Youtube Music на Facebook
Як виглядає шерінг композиції з Youtube Music на Facebook

Що не так?

Загалом з сервісом все зрозуміло. Google виводить весь користувацький медіа-контент на платформи суббрендів, або щоб розвивати сервіси для фахівців (вебмастерів та бізнесу), або щоб створювати нові додатки, не пов’язані з навантаженням медіа-контентом.

Трохи стривожило те, що у опціях я не побачив можливості купити трек і завантажити його. Мабуть, все буде як на Youtube: тільки дивитися і коментувати. Хоча, можливо, комерційні опції з’являться після офіційного старту сервісу.

Якщо робити попередні висновки, можна сказати, що ніяких явних переваг над Deezer та Spotify у Youtube Music немає. Поки що.

Наскільки платформа буде зручною, а її мобільний додаток економічним щодо ресурсів мобільних девайсів, покаже найближчий час. Тоді повернемося до цієї теми ще раз.