Один з небагатьох фотоапаратів, що випускалися в СРСР, сумнівно легендарний “Зеніт”, згідно чуткам, може повернутися у люксовому виконанні.

Фотографічний символ радянської епохи

Колись “Зеніт” був практично в кожного, хто цікавився фотографією. Це був примітивний механічний фотоаппарат з затвором шторкового типу і оптикою початкового рівня. Але, за відсутності іншої фототехніки, радянські фотографи-аматори вдавалися неабияких хитрощів, щоб зробити на нього якісні кадри.

Це навіть започаткувало особливу “школу зенітчиків”, творчість яких знаходилась під впливом недосконалої механіки “Зеніта” і низької якості радянських фотоплівок.

Що мертво, померти не може?

Десь у 2015 році виникли стійки чутки про те, що Красногірський завод планує випускати новий цифровий “Зеніт”, у корпусі від Leica.

Це припущення з самого початку було позбавлене сенсу, тому що Красногірський завод випускав лише механіку і оптику (не кращої якості), а про якісь електронні доповнення не йшло й мови. Це не дивно, адже за часи після розпаду Радянського Союзу завод вибрав за краще збанкрутувати і здавати свої приміщення з високоточною технікою під склади, ніж придумати для своїх фотоапаратів хоча б електричну перемотку плівки, або затвор.

Тому скоріше за все, мова шла про те, що КМЗ продав торгову марку “Зеніт” німцям, які вирішили зробити під цим брендом фотоапарат для ностальгуючих росіян.

І справді, порівняйте наступні два фото.

Перше – промо-зображення “Зеніту”.

На зображенні ясно видно повну матрицю 35 мм.

А ось зображення реально існуючого фотоапарату Leica SL 2015 року.

Знайдіть хоча б три відмінності.

Тому новина про оновлений “Зеніт” – це або невдалий жарт і глузування з невдах з КМЗ, або реальний випадок, коли на старий фотоапарат робиться нова наліпка і він продається як екзотика за шалені гроші колекціонерам.

Така ситуація не нова у фотосвіті. Декілька разів Hasseblad робив таке з камерами Sony, які видавав за люксові завдяки назві свого славнозвісного бренду.

Але то ж Hasselblad, а де від нього “Зеніт”?

Якщо “Зеніт” побачить світ у такому вигляді, ціна на нього буде становити не менше 6000 доларів, бо стільки коштує Leica SL. Але є думка про те, що насправді, схожим на Лейку буде лише корпус, а нутрощі будуть невідомого складу. Тоді, звісно, ціна може бути набагато нижчою.