Південнокорейський гігант Samsung, що стоїть на чолі багатьох напрямків високотехнологічних досліджень, опублікував офіційні протоколи про розвиток мереж 6G. Згідно з ними, людство вже в цьому десятилітті вступить в епоху «тера».

Терабіти в секунду

Згідно з доповіддю «Комунікації нового покоління», швидкості передачі даних в 1 Тб / с (1000 Гб / с) при рівні затримки не більше 1000 мкс стануть базовими. На думку вчених корейської компанії, це буде необхідною умовою для нормального функціонування транспорту, засобів віртуальної і доповненої реальності і комунікації, керованих штучним інтелектом.
Працездатні прототипи і загальна стандартизація протоколів 6G будуть створені вже в 2028 році. А з 2030 почнеться комерційне використання стандарту.
Такі новації ведуть і китайські вчені, зокрема, в корпорації Huawei. Їхні прогнози збігаються з думкою фахівців з Samsung.

Терагерци

Також, описуючи перспективи стандарту зв’язку 6G, корейські вчені вважають, що для реалізації заявлених швидкостей передачі даних, потрібно буде підвищити несучі частоти до рівня терагерц. Це дозволить розробити нові види антен, впровадити передову дуплексну технологію, підвищити спектральну ефективність і т.п. Схематично це показано на порівнянні можливостей 5G і нового стандарту.

Переваги 6G у порівнянні з 5G

6G і неандертальці

Можливо, як технології GSM привели до тимчасового вимирання популяції тарганів поблизу веж стільникового зв’язку, так застосування стандарту 6G змусить еволюційно змінитися покоління нинішніх ліваків. Але поки вони палять вишки 5G, що не призводить до прискорення технічного прогресу і, як наслідок, зручностей для самих цих двоногих приматів.
Редакція Progadgets сподівається, що до 2030 року проблема людської дурості буде вирішена хоча б на 10%. Це дає надію на подальший розвиток технологій.