Ось фанати Xiaomi, до яких відношу себе і я, дочекалися на нову версію улюбленої прошивки MIUI. Я пам’ятаю цю прошивку з 5-ї версії, коли долучився до розповсюдження знань про неї, а потім і до перекладу українською мовою. Якщо ви побачите у списку перекладачів у розділі “Про прошивку” MIUI Ukraine, знайте – це я. Особисто.

Тому мені дуже приємно дізнаватися про нові версії прошивки, якою я користуюсь більше п’яти років. На жаль, поки що можна про неї судити лише зі скріншотів китайської версії, але це теж корисна інформація.

Отже, поїхали.

Нову версію прошивки MIUI презентували вже півмісяця назад, але користувачам, як і раніше, доступна лише бета-версія китайського варіанту прошивки, який значно відрізняється від глобальної набором функцій і додатків. Тому якісь відомості про те, що ж нового в прошивці доводиться черпати лише з китайських джерел.

Легкий інтерфейс

MIUI 11 новий інтерфейс
MIUI 11 новий інтерфейс

Отже, перше, що кидається в очі в скріншотах MIUI 11 – це велика кількість вільного місця, зручні різноколірні іконки і підкреслений мінімалізм.
Це справляє гарне враження і має додати зручності, тому що велика кількість функцій і пунктів меню в прошивці дійсно могло заплутати кого завгодно.
Тепер орієнтуватися стало простіше.

Керування шрифтом у MIUI 11
Керування шрифтом у MIUI 11

Друге – управління шрифтом прямо в процесі. У новій версії прошивки використаний шрифт Mi Lanting Pro. На думку розробників, він виглядає більш читабельним. Але ми побачимо його тільки в латинській версії. У кириличній будуть використані схожі, але інші шрифти.
Величину, товщину шрифту і міжрядкову відстань тепер можна регулювати повзунком. Це набагато краща за попередню фіксованої системи розмірів.

Always on Display

Always on Display в MIUI 11
Always on Display в MIUI 11
Always on Display в MIUI 11
Always on Display в MIUI 11

Третє – Always on display. Розробники не уточнюють, чи буде ця функція доступна лише для AMOLED екранів, або тепер можна буде отримати зображення і текст на заблокованому і вимкненому екрані навіть на IPS LED сенсорах.
Діапазон налаштувань дуже розширився. Тепер можна регулювати колір і розмір тексту, використовувати власні слогани, також стало набагато більше зображень, віджетів і анімації.
До слова, для екрану блокування з’явилася функція «дихаючого екрану». Це коли при надходженні дзвінка або повідомлення, межі екрану починають світитися так, що не помітити оповіщення неможливо. Знову ж, невідомо, чи для всіх моделей смартфонів це доступно.

Природа в смартфоні

звуки природи в miui 11
звуки природи в міуі 11

Далі – природні звуки. Тепер, перефразовуючи відомого співака «Не сержант розбудить як людину», а саме півень. Сповіщення та сигнали можна налаштувати таким чином, щоб в кожен день тижня вас будив або сповіщав про події інший звук природи або тварини.
Доступні групи звуків лісу, вогню, землі, води, цвіркунів і цикад в ночі і денної суєти на природі.

звуки природи в miui 11
звуки природи в miui 11

Сигнали також супроводжуються візуально – шпалерами або заставками на заблокованому екрані.
Ця система природних звуків отримала престижну нагороду Red Dot – вперше в історії вона була присуджена програмному забезпеченню.
Програмно MIUI 11 також зробила великий крок вперед у порівнянні до попередньої версією.
У прошивці з’явилося три програмних комплекси.

Mi Work

Програмний комплекс Mi Work
Програмний комплекс Mi Work

Перше – Mi Work. Це збірка додатків, покликаних полегшити роботу в офісі. За його допомогою можна швидко передати файли, вивести зображення на екран, роздрукувати документи і зображення.

Зі смартфону - на екран в MIUI 11
Зі смартфону – на екран в MIUI 11

Ця функція діє лише на смартфонах з Android P (окрім Redmi 6 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 7A, Redmi 7, Redmi S2). Її також підтримують смартфони брендів Oppo і Vivo.
Файли можна передавати і на ноутбуки. На підключений до Bluetooth ноутбук можна передати будь-який файл одним натисканням.

Переглядач файлів MS Office MIUI 11
Переглядач файлів MS Office MIUI 11

Також в MIUI 11 з’явився універсальний переглядач фалів Microsoft Office (.doc, .docx, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .pdf, .wps, .txt).
Ще одна корисна функція – передача зображень на будь-який екран – ноутбук, монітор або телевізор. Вона підтримується не всіма пристроями і в прошивці вказується список підтримуваних пристроїв.

Трансляція ігор на телевізор в MIUI 11
Трансляція ігор на телевізор в MIUI 11

Ви можете демонструвати на екранах презентації, ігровий процес, фотографії та документи. Все це працює тільки в Android P і вище.

Mi Go

Наступний новий програмний комплекс – це додатки для подорожі під назвою Mi Go.
У цьому кластері зібрані всі додатки для подорожей. Замовлення квитків, виклик таксі, перекладач голоси і написів, букінг готелів та багато іншого. На жаль, якщо ніхто не візьметься наповнити його для українців, наші люди будуть подорожувати по-старому.
Ці програми вміють так економити заряд батареї, що можна користуватися смартфоном цілий день. Якщо залишилося всього 5% заряду. Звичайно, про цілий день розробники прибріхують, але будемо вірити в кілька годин економного використання.

Легкий друк зі смартфона в MIUI 11
Легкий друк зі смартфона в MIUI 11

Але повернемося до офісних функцій.
Новою опцією стала можливість друкувати прямо зі смартфона. Якщо принтери підтримують Bluetooth або Wi-Fi, можна одним натисканням надрукувати документ.
В принципі, таке було можливо і в попередній версії з Wi-Fi, але тут обіцяють зовсім інші швидкості і зручність. Список принтерів, які підтримують диво-функцію можна знайти в додатку.

Mi Notes 11

Додаток Notes набув функцію завдань. Тепер можна не тільки вносити в нього інформацію для нагадування, але перетворювати їх в завдання, що зробить ваш смартфон офіс-менеджером без додаткових додатків.

Переходимо до оновленого додатку Альбом (Галерея).

Gallery в MIUI 11
Gallery в MIUI 11

Галерея в Mi-смартфонах давно стала не тільки сховищем фотографій, а й «машиною часу», що дозволяє вам заглянути в минуле і знайти кращі моменти.
Тепер, як і Google-фото, на підставі ваших фотографій, Галерея буде інтелектуально підбирати їх в серії відповідно до людей, дати і часу, і створювати з них динамічні фотофільми або слайд-шоу.
Цю функцію можна відключити тим, хто не любить, коли копатися в його особистому житті, але потрібно попередити, що там все одно будуть копатися, тому що Xiaomi є лідером в технології розпізнавання осіб.
Так що краще здатися відразу.

Штучний інтелект в альбомі також допоможе вам визначитися, який дубль фотографій вийшов кращим.
Природно, система поширення ваших фото покращилася і тепер зробити пост або репост в соціальні мережі, месенджери і на сайти стало ще простіше і зручніше.

Дитячий простір

Тепер розглянемо програмний комплекс, призначений для дітей.
Раніше це називалося «Дитячий режим». Тепер він значно розширився і перетворився в окремий кластер додатків.

Family Guardian MIUI 11
Family Guardian MIUI 11

За допомогою програми Family Guardian можна відстежувати стан члена сім’ї в реальному часі. Це підійде і для дитини, і для старих батьків, і для ревнивого подружжя. Одна проблема – цей режим можна відключити. У «Дитячому режимі» такої можливості немає. Цю функцію виконує і Google, і Mi-аккаунт, але тут це виділено в окремий додаток, яке може різними способами сповіщати вас про пересування ваших близьких.

Дитячий простір в MIUI 11

«Дитячий простір» перетворився на повноцінний цифровий світ для дитини. Крім функції дзвінка та інших основних телефонних опцій, дитині пропонується набір ігор, навчальних програм, дитячих телепрограм. З включеним Дитячим режимом, дитина отримує повноцінний смартфон, розрахований на свій вік і повністю ізолюється від «дорослого» простору в смартфоні.
На жаль, все це доступно тільки китайським дітям. Навряд чи хтось зробить українську версію через відсутність контенту і справжніх ентузіастів.
На офіційних дилерів розраховувати не доводиться, якщо вони навіть не спромоглися представити стенд Xiaomi на виставці СЕЕ-2019.
Тільки комерція, нічого особистого, ясна річ.

Контроль залежності

Контроль часу в MIUI 11

Новинкою в MIUI 11 є також додаток для контролю часу. З його допомогою ви можете дізнатися, скільки часу у вас вкрала та чи інша програма, або смартфон в цілому. Можна встановлювати час використання окремих додатків і таким чином позбавлятися від смартфонозалежності. Корисно, дуже корисно.

Ще одним незвичайним додатком є ​​програма попереджень про землетрус. Як сенсор смартфона визначає відмінність землетрусу від підстрибування автобуса на вибоїнах, важко сказати, але обіцяють, що це спрацює, якщо раптом почнеться виверження вулкана і землетрус.

Ще одна «тривожна кнопка» – додаток SOS. Для того, щоб викликати поліцію або швидку допомогу, тепер не потрібно розблокувати смартфон, тому що можуть бути ситуації, коли неможливо буде використовувати відбиток пальця або розпізнавання особи. Тоді потрібно натиснути п’ять разів на кнопку живлення. Повідомлення з координатами вашого смартфона буде відправлено на службу 112. Ця функция є і в MIUI 10, незрозуміло, чому їй приділили так багато уваги в описі нової прошивки.
Одне питання – а якщо кнопка живлення буде натиснута п’ять разів в кишені і при виході з транспорту вас чекатиме Швидка і поліція?

Game Toolbox

Ігровий режим в MIUI 11
Ігровий режим в MIUI 11

Для ігроманів є додаток Game Toolbox 2.0. Прискорення апаратної частини Game Turbo, запис екрану одним натисканням, спілкування в чаті під час гри, швидку відповідь на повідомлення, відключення повідомлень під час гри – все це є в цьому додатку.

Безпека

Програма збереження паролів.
Ваші паролі можуть бути прив’язані до інтернет-адресами, акаунтів програм, і іншим даними. Все це шифрується і ніхто, навіть виробник не матиме доступу до цих даних (ну да, ну да).
Але річ зручна. У потрібний момент вона заповнить ваші дані і не потрібно буде шукати їх на папірцях або в численних програмах.

В цілому програма Безпека зазнала великих змін. Всі знайомі нам сервіси стануть працювати швидше і точніше.

Календар теж змінився.
Тепер на головній сторінці можна відразу побачити основні завдання на кожен день.
Загалом, робота була проведена колосальна. І сподіваємося, що скоро зможемо насолодитися хоч і урізаною, але все ж зручною оновленою глобальною прошивкою MIUI 11.

Джерело: 1