Минулого тижня Велика Британія відмовила китайській компанії Huawei у співпраці у розгортанні мережі 5G. Це означає, що будь-яке мережеве обладнання китайського флагмана буде заборонене до використання у Британії.

Ще місяць тому англійський уряд розглядав плани технологічної співраці і в Пекіні це сприймалося як велика перемога, адже британський ринок – це дуже ласий шматок європейського комерційного торту. але, судячи з усього, він дістанеться комусь іншому.

Американський вплив

Очевидно, що не обійшлося без впливу колишньої колонії на метрополію. Америка і особисто Дональд Трамп на чолі антикитайського лобі оголосили війну китайскому впливу на виробництво. Цапом-відбувайлом в цій історії стала компанія Huawei, яку небезпідставно пов’язують з Міністерством оборони та спецслужбами Китаю. Під молот потрапила ще один виробник з великою часткою державної власності, ZTE. Останні прийняли свою долю і залишили американський та європейський ринки, мало не збанкрутувавши. А Huawei намагається боротися за збереження головної ролі у світовому виробництві засобів зв’язку.

Європейські мережі 5G залишаться без обладнання Huawei
Європейські мережі 5G залишаться без обладнання Huawei

Останньою надією залишалася Європа. Але ж от Америка і дотиснула уряд Великої Британії. Можливо, після цього демаршу від продукції китайської компанії відмовляться і інші країни (мабуть, окрім, Німеччини, що полюбляє тоталітарні режими).

Негаразди не приходять самі

Ще одного фатального удару по Huawei завдав тайванський виробник напівпроводників, компанія TSMC. За чутками, вона припинила виконання замовлень китайского гіганта. Це зводить нанівець виробництво процесорів Kirin, тому що Huawei не має відповідних технологій. І доведеться китайському лідеру, або повертатися до старих техпроцесів, або міняти вид діяльності.

Виробництво процесорів за техпроцесом 5 нм
Техпроцес 5 нм не дістанеться китайському технологічному лідеру

Очікується, що і Qualcomm не піде назустріч старим конкурентам. Враховуючи вплив Америки на Японію, можна припустити, що і у Країні Сонця, що встає, не допоможуть потенціальному супротивнику.

Гра продовжується

І ось настає час запитати: скільки все це буде тривати? І що хочуть американські бізнесмени та політики. Адже будь-який тиск має певну мету. Чи буде Госдеп вимагати політичних поступок, зокрема, припинення підтримки Північної Кореї та Росії, а може і послаблення режиму у Гонконзі, чи великий бізнес у такий спосіб захищає власне виробництво, навіть ціною підвищення собівартості. Враховуючи, хто знаходиться у першій трійці виробників смартфонів, можна зробити певні припущення щодо справжніх мотивацій авторів ембарго.

Тим не менше, Huawei не здається і публікує рендери нового флагмана Mate 40. Як очікується, він буде побудований на платформі виробництва Mediatek, що є кроком назад, але не дає компанії зупинитися.

Що це означає для пересічних?

Враховуючи невпинне зростання китайських виробників та широкий асортимент їх одноманітного за технічними характеристиками модельного ряду, зникнення одного з брендів з вітрин магазинів мало хто помітить, окрім відданих фанатів. Нічого, зникали і більші легендарні гігант: Nokia, Ericsson, Alcatel, тощо.

В цій історії важливе інше: велика держава за допомогою політичних важелів може вмить знищити будь-яку бізнес-структуру. І це є важливим доказом балансу між впливом на світ державних інституцій та міжконтинентальних корпорацій. Тому мрії Лея Цзюня про світове панування поки що нездійсненні. І це гарно. Певною мірою. Адже смартфони нікуди не подінуться.

Завтра патенти Huawei придбає Xiaomi, або BBK для безлічі своїх брендів і знову надбання китайського флагмана відродяться у якихось Realme, OPPO чи Elephone.

Отже, король помирає, хай славиться король!