Чайнафобія захоплює американців, які ще не встигли оговтатися після “чорного шабашу”.

Популізм безвідповідальних політиків та суспільних лідерів приводить до наслідків, що йдуть далеко у майбутнє. Звичайно, треба диверсифікувати виробництво, що занепало за час пандемії та нескінченних карантинів, а також політичних спекуляцій щодо расизму. І проблему шпигунства комуністичного режиму теж не можна ігнорувати. Але, як свідчить досвід, можна це робити делікатно, а не як слон у магазині порцеляни.

Заборона продукції Huawei призвела до симетричної реакції китайських покупців. Як керувати народними масами, у комуністичній країні знають вже сто років. І ось результат.

динаміка китайського ринку смартфонів
динаміка китайського ринку смартфонів

За рік продажі Apple просіли на 2% і продовжують падати. Компанію американському лідеру електронної промисловості склала, як не дивно, Xiaomi, але у пекінської компанії вже давно є системні бізнесові помилки, що рано чи пізно призведуть до кінця славетної історії.

І в цій ситуації керівництво купертинського гіганта робить дуже ризикований крок: забороняє найпопулярніший в Азії месенджер WeChat від могутнього Tencent і вилучає його з маркету додатків App Store.

За версіями аналітиків, це призведе до падіння продажів смартфонів та планшетів Apple до 30%. Адже це виглядає, як заборона Вайбера разом з Телеграмом для жителів пост-совецьких країн. Смартфон чи таблет втрачає сенс, тим більше, за таку ціну. Щоб телефонувати, фотографувати та відправляти СМС достатньо буде і середнього смартфона за 100 доларів. І преміум рішень. що не поступаються Айфонам, вже вистачає на ринку, навіть у того ж Huawei, який, до речі показав зростання на 5% за рік, що на перегрітому ринку дуже гарний показник.

Що ж, у світі ґаджетів немає тих, що не можна замінити. Зробив помилку – відправляйся на звалище. Може після сотні таких болячих наслідків популістів почнуть притягувати до відповідальності? Бажано, фінансової. Це в них дуже чутливе місце.