Днями компанія Xiaomi презентувала в Китаї оновлену модель ігрового смартфона свого суббренда під назвою Black Shark 3S.

Чому це примітна новинка?

Пекінський гігант не став чекати впровадження нової процесорної системи Snapdragon 865+ і вирішив не відставати від конкурентів Lenovo і Asus, які вже зробили свої ігрові флагмани на платформі 865.

Black Shark 3S
Black Shark 3S

Але оскільки конкуренція в цій вузькій ніші велика, незважаючи на малий асортимент моделей, кожен новий ігровий смартфон повинен вигідно відрізнятися не тільки від попередників, а й від сучасників.

Чи справді Black Shark 3S може здивувати користувачів з підвищеними вимогами?

У чому сила?

Крім процесорної системи Snapdragon 865, «Акула» несе в своєму лоні 12 ГБ оперативної пам’яті. Цей обсяг однаковий для всіх модифікацій. Є три варіанти комплектації флеш-пам’яттю: 128 ГБ, 256 ГБ та 512 ГБ.

З огляду на обчислювальні потужності системи і ці об`єми пам’яті, можна сміливо сказати, що Black Shark 3S цілком становить конкуренцію середнього сегмента ноутбукам, значно виграючи в компактності.

Black Shark 3S у ролі приставки до ноутбуку
Black Shark 3S у ролі приставки до ноутбуку

І тут виникає важлива перевага смартфона Xiaomi. Його можна використовувати як ігрову консоль, підключивши до ноутбука. Принаймні, про це свідчить рекламний відеоролик. Тобто, з’єднавши по USB 3 смартфон і ноутбук, можна грати, використовуючи потужності і движок смартфона і екран, клавіатуру і мишу комп’ютера, не навантажуючи його процесом.

До слова про движки. У Black Shark 3S, як і у Pro моделі, є два ігрових програмних движка на вибір: власна розробка Game Engine і Tencent SolarCore від всесвітнього гіганта ігрової індустрії.

Тип оперативної пам’яті – LPDDR 5, файлова система вбудованої – UFS 3.1.

Смартфон оснащений 6,67-дюймовим AMOLED дисплеєм з частотою оновлення 120 Гц і частотою дискретизації 270 ГГц. Швидкість реакції екрану – 17 мс. Дисплей підтримує HDR 10+, оснащений фільтром синього кольору і має режим безперервного затемнення.

Крім гарного екрану, у смартфона досить непоганий, хоч і стандартний на нинішній час блок основних камер: 64 Мп ширококутний модуль, 13 Мп надширококутний і 5 Мп глибиномір. Селфі-камера має роздільну здатність 20 Мп. Всі камери управляються штучним інтелектом в обробці і визначенні експозиції і сюжетної програми.

Black Shark 3S не позбавився аудіо роз’єму 3,5 мм, оснащений усіма необхідними бездротовими модулями, живиться від акумулятора ємністю 4720 мАг і підтримує бездротову зарядку потужністю до 18 Вт, в той час, як швидкість традиційної зарядки становить 65 Вт.

Працює смартфон з оболонкою Joy 12, заснованої на ОС Android 10, і яка є модифікацією MIUI 12.

Головне – в деталях

Як і належить ігровому смартфону, Чорна Акула може комплектуватися аксесуарами, які полегшують ігровий процес. Компанія випускає три доповнення: це накладка на кнопки для смартфона, що забезпечує більшу площа для натискання фізичних кнопок пристрою. Також, це знайомий нам геймпад, який можна підключити не тільки до смартфонів Black Shark, але вони з ним працюють особливо ефективно.

Також є два «чохла» на великі пальці. Вони запобігають ушкодженню та забрудненню екрану і, як кажуть, покращують його чуйність і точність реагування.

Аксесуари до Black Shark 3S
Аксесуари до Black Shark 3S

Важить смартфон чимало – 220 г, тому питання використання його в парі з комп’ютером в цьому світлі цілком виправданий.

Незважаючи на невеликі зміни, нова модифікація ігрового смартфона Xiaomi досить гарна. І для тих, хто тільки починає знайомитися зі світом мобільних ігор, можна радити зробити це саме з неї.

Хоча, ціни на цей смартфон досить високі: від 570 до 690 доларів залежно від комплектації і об’єму пам’яті.

Але будь-яка консоль коштує не менше, при тому, що по частині розмірів, Black Shark виглядає краще.