У той час, як Huami готова викотити 15 липня, свій новий фітнес-браслет для Xiaomi, під номером 5, справжні лідери ринку розумних портативних пристроїв не здаються.

У минулий уїк-енд Fitbit почали розсилку оновлення прошивки для свого флагмана Charge 4.

У цьому оновленні на девайси користувачів прийдуть нові цікаві функції.

Оновлення взаємодії з GPS

По-перше, це дотепне рішення у використанні GPS. Як відомо, цей модуль є одним з найбільш «ненажерливих», і автономність браслетів з вбудованим приймачем-передавачем даних про стан об’єкта в просторі бажає бути кращим.

Коли користувач подорожує тільки з браслетом, це ніяк не можна виправити, хіба що, вмикати GPS-навігатор на час, коли потрібно дізнатися про своє місце розташування, а в решту часу тримати вимкненим.

Fitbit Charge 4
Fitbit Charge 4

Але тепер інженери Fitbit додумалися до очевидного: якщо власник браслета Charge 4 подорожує або займається спортом разом зі смартфоном, то чому задачу визначення координат не покладено на пристрій з більш ємним акумулятором?

Смартфон визначає положення і передає по Bluetooth або Wi-Fi на фітнес-браслет лише дані.

Ідея не нова – свого часу смарт-годинник теж не отримували листи або повідомлення, а лише приймали дані про їхню наявність зі смартфону. Так що тут творці Fitbit Charge 4 зірку з неба не впіймали, а прийняли найпростіше і розумне рішення.

Браслет отримав більшу автономність, всі задоволені.

Fitbit Charge 4 інтерфейс
Інтерфейс Fitbit Charge 4

З іншого боку, навіщо користувачеві його координати на браслеті, якщо у нього в кишені є цілий смартфон? Але, питання ліні ніхто не відміняв. Оновлення зараховано і визнано редакцією Progadgets корисним.

На світанку ти мене не буди

Другий аспект оновлення прошивки Fitbit Charge 4 стосується будильника. Здавалося б, що можна придумати в концепції роботи цього пристрою після китайських майстрів з їх будильниками, що вмикають кухонний комбайн, нагрівач води у ванній і телевізор з новинами з ВР (тут вже хочеш-не хочеш, а встанеш щоб вимкнути)?

Ще згадана раніше Huami з легендарним Mi Band показала світу, що, виявляється, є різні фази сну, і посередині глибокого сну людину будити категорично не можна. Взагалі, будити людину – це варварство, яке потрібно викорінити на планеті, але ось і Fitbit через десять років прийшли до цієї думки.

Тепер браслет не дозволить будильнику розбудити користувача в фазі глибокого сну і дасть його мозку відпочити повністю.

Правда, доведеться заводити будильник на 30 хвилин раніше: невідомо ж, коли закінчиться ця фаза (і чи закінчиться взагалі колись). Але знову ж виникає питання: а якщо раптом людина не буде спати міцно (мозок теж рахує час до будильника) і встане на півгодини раніше? Чим зайняти цей час?

Датчики Fitbit Charge 4
Fitbit Charge 4

Зрозуміло, що, напевно, в фітнес-браслеті присутній алгоритм, що не вмикає будильник до потрібного часу, якщо людина спить не міцно, але без пояснень виглядає це нововведення дивно.

Труднощі вибору

Звичайно, напередодні релізу Mi Band 5 і наявності гідних конкурентів в світі фітнес-браслетів і смарт-годинників, компаніям, що давно закріпилися на ринку портативної електроніки та які намагається утримати позиції під натиском підприємливих китайських майстрів, потрібно дивувати своїх лояльних покупців. Але з кожним місяцем гонки це стає все важче. Особливо при різниці в ціннику в 5 разів і подібною функціональністю.

Але, побажаємо удачі Fitbit. Це надійна техніка, хоч і дуже заморочена на своїх хмарних сервісах.

Progadgets рекомендує. Треба брати.