Mi творить історію

Сьогодні відбулося справжня історична подія. Як завжди, за допомогою смартфона серії Mi MIX пекінський гігант Xiaomi здивував всіх.

Нова версія Mi MIX Alpha перевершила всі очікування.

Колись давно, коли вигнутий екран був тільки у Samsung Edge з надр Xiaomi стався кумедний витік. Був показаний безглуздий на ті часи концепт, в якому обидві грані смартфона були екраном.

Минуло п’ять років і це стало реальністю.

Лей Цзюнь представив смартфон, в якому екран займає 180% площі передньої панелі!

Екран без меж

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

Передня панель, обидві грані і майже вся задня панель пристрою вкриті екраном. Смартфон отримав назву Mi MIX Alpha і це символічно, адже з нього, як і з першої моделі Mi MIX, почнеться нова епоха в смартфонобудуванні.

На межі пристрою виведені функціональні програмні кнопки регулювання гучності і вимкнення, а також рядок стану.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

На передній панелі знаходиться вся корисна площа робочого столу, не обмежена ані датчиками, ані рядком стану, ані іншими сторонніми елементами.

На задній панелі в лівій третині екрану розташована керамічна смужка, на якій знаходяться всі камери і датчики.

Рекордна камера

Камер у смартфона три, головний модуль має рекордну роздільну здатність 108 Мп (12032х9024 точки). Це дозволяє робити восьмикратне збільшення без втрати якості деталей знімка.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

Сенсор ISOCELL Plus виробництва Samsung має розміри 1/1,33 дюйма. Розмір пікселя становить 1,66 мкм.

Велика площа сенсора і технологія піксель-біннінгу дає можливість підтримувати режим HDR без багаторазової експозиції. Це також зменшує шум на знімках і розширює можливості нічної зйомки.

Про інші камери засновник Xiaomi не розповів, але можна припустити, що на підтримку 108 Мп модулю дані ще пара 48 Мп і 12 Мп (а може, 64 Мп та 48 Мп), а також 3d далекомірна камера.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

Роль селфі-камери в Mi MIX Alpha виконує та ж 108 Мп камера, що робить цей смартфон найкрутішим в світі селфіфоном. Оскільки екран знаходиться і на задній панелі, проблем з селфі-знімками не виникає, як не крути (в буквальному сенсі).

MIUI 11

Додатки та інтерфейс нової версії прошивки MIUI 11 керуються штучним інтелектом, тому в управлінні інформацією на такому великому екрані значну участь беруть жести. У поєднанні з новими сервісами MIUI 11 – Mi Work, Mi Go і Mi Share, взаємодія Mi MIX Alpha перетворюється в сцену з футуристичного фільму, коли багато дій виконується завдяки положенню смартфона в просторі.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

Найбільш яскраве враження – процес зарядки смартфона, що відображається на всьому пристрої.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

З цікавих особливостей нового концепту можна додати динаміки і мікрофони, а також сенсор відбитків пальців, розташовані під дисплеєм (для Mi MIX це не в новинку). Також під екраном знаходяться пристрої для вібрації. Їх роль також відіграють електретні динаміки, що створюють коливання низької частоти.

Антена розташована під панеллю камер, слот для SIM-карт – на нижній межі смартфона, яка, як і верхня, вироблена з кераміки.

Що стосується апаратного вмісту пристрою, то можна припустити, що процесорною системою є флагманська Snapdragon 855 Plus, а обсяг оперативної і флеш-пам’яті коливається від 8 до 12 ГБ для ОЗУ і 256-1024 ГБ для ПЗУ.

Рекордна ціна

З особливостей Лей Цзюнь назвав ціну Mi MIX Alpha. Вона становить близько 2800 доларів. При цьому він не уточнив, для якої конфігурації призначена ця, на даний момент, найвища вартість для смартфона.

Отже, Mi MIX Alpha – світовий рекордсмен.

Mi MIX Alpha
Mi MIX Alpha

– Вперше в світі застосовано суцільний двосторонній 360-градусний екран, який займає 180% площі передньої панелі;

– Вперше в світі застосовано 108 Мп сенсор в якості модуля основної камери;

– Найвища роздільна здатність селфі-камери в світі на даний момент;

– Найвища ціна смартфона в світі.

Оскільки Лей Цзюнь показав працюючий екземпляр пристрою. Можна припустити, що через місяць перші Mi MIX Alpha стануть доступними для придбання.

Крім цього, на конференції представили телевізор Mi TV Pro, смартфон Mi 9 Pro 5G і прошивку MIUI 11. Але про них – в окремій статті.